Neden Kalite ve Akreditasyon Başlığı?

Sayfamda yayınlamayı hedeflediğim yazı türlerine ilişkin, özellikle siz okuyucularımın daha rahat takip edebilmesi için bazı bölüm başlıklarına yer verdim. Başlıklardan bir tanesi de Yazılarım başlığı altında yer alan Kalite ve Akreditasyon.

Bu başlıkta, ülkemizde ve dünyada hem teorik hem de pratik alanda, sağlık hizmetleri açısından kalite ve akreditasyon konularında kişisel düşüncelerimi yazmaya çalışacağım.  

Her kalite gönüllüsünün adeta sloganı haline gelen “kalitenin varılacak bir hedef değil sürekli bir yolculuk olması” durumunun sadece kurumlar bazında değil, makro anlamda ülkenin geneli için de geçerli olduğunu belirtmek gerekir. Bu dinamik bakış açısıyla Kalite ve Akreditasyon başlığı altında, özellikle sağlık alanında kalite yolculuğuna çıkan okuyucularımla teorik ya da pratik, ulusal ya da uluslararası düzlemde faydalı olacağını düşündüğüm konuları paylaşmayı hedefliyorum.
Bu paylaşımların ise tek taraflı değil, sizlerle zamanla yakalayacağımız etkileşimle karşılıklı olacağını ümit ediyorum. Böylece ele alacağımız konuların sizlerin de katkılarıyla daha da nitelikli hale geleceği inancındayım.

Sayfada yer alan sosyal medya araçlarını ya da ilgili yazıların altında yer alan yorumlar bölümünü fikirlerinizi paylaşmak için kullanabilirsiniz. Yine merak ettiğiniz ya da ele alınmasını istediğiniz başlıklar var ise bana iletebilirsiniz.

Şimdiden katkılarınız için teşekkür ederim.

Sevgi ve Selamla

İbrahim