Beyinler arası Ağ adım adım kuruluyor! (Ve Ağ Kuruldu)

Blog sayfamı takip edenler hemen hatırlayacaklardır. Birçok farklı konunun yanı sıra, ele aldığım önemli konulardan bir tanesi de Beyinler Arası Ağ kurulabilir mi sorusuydu. Dizinin ilk yazısını 2014 yılında kaleme almış ve bu ağın kurulabileceğinin alt detaylarını bir yazı dizisi ile paylaşmıştım.

#Brainnet projesi sayesinde düşünme biçimimizi değiştirmekte fayda var.

Beyinler arası ağ kurulabilir mi sorusunu sorduğumuz günleri geçtik, o günler gelip çattı, kapımızı çaldı artık. Şimdiden bu konu üzerinde Beyin Jimnastiği yapmamız, yapay zeka desteği ile çalışmamızda fayda var. Kendimiz için olmasa bile çocuklarımızın bu yeni dünyaya hazırlıklı olması çok önemli, artık Endüstri Devrimleri yüzyıl, elli yıl arayla gerçekleşmiyor. Artık neredeyse her on yılda bir yeni bir endüstri devrimine gebe olan insanlık, bu hıza uyum sağladığı müddetçe yaşamını daha kaliteli bir hale getirebiliyor.

Ağ teknolojileri sayesinde artık 1+1+1= 3 değil 111 ediyor ve eğer dünyada insanlar, toplumlar, devletler, teknolojiler arası bir rekabetten bahsediyorsak 111 karşısında 3’ün pek bir şansı olmadığını söylememe gerek yok sanırım.

Geçtiğimiz hafta, çocuklarımızın, anne baba ve öğretmelerinin biraz olsun dikkatini çekmek, bu dönüşüme şimdiden adaptosyanlarını sağlamak, hayal kurmaya başlamalarını teşvik etmek üzere Youtube Kanalımda, bir video yayınladım. Çocuklar 23 Nisan’da Nasıl Bir Gelecek Hayal Ediyorlar?

Yetişkinler olmasa bile, hiç değilse nasıl bir gelecek düşlüyoruz, biz bu geleceğin neresinde olacağız sorularını çocukların sormalarını ve cevaplamalarını sağlamamızda fayda var.

Videonun altına yorumlarınızı ve gelecek hayallerinizi bekliyorum.

En azından düşüncelerinizi bağlı olduğumuz ağdan öğrenene kadar 😉

Sevgiyle.

İbrahim

Bu alanda yayınladığım yazı dizisinde;

Beyinler arası Ağ kurulabilir mi? – (Sinir Sistemi ve Beyin)

Beyinler arası Ağ kurulabilir mi?- (YSA ve WWW)

Beyinler arası Ağ kurulabilir mi?- (İnovasyon ve Ağ Teorisi)

Beyinler arası Ağ kurulabilir mi?- (Küresel Tek Bilinç)

Beyinler arası Ağ adım adım kuruluyor! (Ve Ağ Kuruldu)


Fikrini belirt, sesini duyur.