Amaçları Çocukların Mutlu Bir Hafta Sonu Geçirmeleriydi

“Düşüncelerimizde yarattığımız ‘öteki’ sınıflandırmaları, aslında kendi dünyamızın zihinsel haritalamasını yaparken kullandığımız farklı bir araçtır. Bu sayede kendi düşünce yapımızı şekillendiririz. Gençler, eskiye takılmış, dönemi geçmiş yaşlılara, sıkı çalışan güvenilir yetişkinler, aylak yeniyetmelere, vergisini düzgün ödeyenler, vergi kaçıran asalaklara, yasalara uyan düzgün vatandaşlar, kuralları hiçe sayan, her türlü düzenden nefret eden kendini bilmezlere karşı hep bu ayrımları yaparak kafasında bir kroki oluşturur.”

Efe dersin sonlarına doğru sıkılmaya başlamıştı. Ezgi’nin de not almaktan artık elleri yorulmuştu. Sabahın ilk dersinin tamamlanmasıyla derin bir nefes aldılar.
Tatil bitip okul açılalı neredeyse bir hafta olmuştu. Hafta sonu eğitim projesi başlayacaktı. Eğitim kapsamında hangi konuları, hangi gönüllüler ile işleyeceklerine karar vermişler, planlamayı yapmışlardı. Türkçe, matematik ve sosyal bilgiler derslerinde çocukların ödevlerine yardımcı olacaklar, İngilizce konuşma alıştırmaları yapacaklar, öğleden sonraları ise drama, futbol, basketbol, satranç etkinlikleri düzenleyeceklerdi. Tüm ders ve etkinliklerde ana amaçları çocukların mutlu bir hafta sonu geçirmeleri ve eğlenerek bir şeyler öğrenmeleri olacaktı. Neredeyse sabahtan akşama kadar okulda kalmayı planlamışlar, böylece çocuklarla doya doya vakit geçirmek istemişlerdi.

Devamını Oku

Fikrini belirt, sesini duyur.