Hakkımda | Yaşama Sanatı

Hakkımda

1978 Yılının Kasım ayında Ankara’da dünyaya gelmişim. Okul hayatıma Aydınlıkevler‘de başladım. İlk, orta, lise derken bir de baktım ki Hacettepe Üniversitesi’nde İktisat okuyorum. Üniversite yıllarım sadece derslerle değil aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi Ekonomi Kulübü Yönetim Kurulu’nda aldığım görevlerle de dolu dolu geçti. Kulüp çatısı altında Araştırma ve Geliştirme Birimi’nin kurulması, Gönüllü Eğitim Projesi gibi önemli bulduğum çalışmalara çokça vakit ayırdım.
Beytepe’deki serüvenimi tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi’nde Üretim Yönetimi ve Pazarlama Yüksek Lisans eğitimine devam ettim. Yüksek lisans dersleri devam ederken girişimcilere ve işletmelere danışmanlık ve eğitim hizmetleri sunan özel bir firmada iş yaşantıma ilk adımımı attım.
Benim için güzel tecrübeler edindiğim önemli bir çalışma dönemiydi. Artık teoriden pratiğe yol alıyordum. Dünya Bankası destekli Genç Girişimciliği Geliştirme Projeleri ve Küçük Ölçekli İşletme Danışmanlığı Desteği Projelerinde çeşitli illerde ve üniversitelerde eğitim ve danışmanlık hizmetleri, yine çeşitli işletmelere sunulan danışmanlık hizmetleri kapsamında iş planına dayalı işletme yönetimi, süreç yönetimi ve sürekli iyileştirme konularında çalışmalarda bulundum. Bu yıllarda, KOBİ’lere Yönelik Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri Pazarı üzerine tezimi de hazırlayarak 2008 yılında yüksek lisans eğitimimi tamamladım.
Vatani görevimi tamamladıktan sonra, özel sektörden kamu sektörüne geçerek kariyerime T.C.Sağlık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı’nda daha sonra da Performans Yönetimi ve Kalite Ölçütleri Geliştirme Daire Başkanlığı’nda devam ettim. İş dünyasında bu sefer de kamu penceresinden bakma fırsatını yakalamıştım. Performansa Dayalı Ek Ödeme Sistemleri, Kurumsal Performans ve Yönetici Performansı konuları üzerine çalıştım. Bu süreçte Gazi Üniversitesi İşletme Bölümünde Doktora eğitimime başladım ve Sağlık İşletmelerinde Algılanan Hizmet Kalitesi üzerine hazırladığım tezi savunarak  Dr. / PhD ünvanını aldım. Sonrasında yürüttüğüm akademik çalışmalar sonunda 2021 Yılında Yönetim ve Strateji alanında  Doçentlik ünvanını  aldım.
Bu çalışmalar daha çok “iş”le ilgiliydi, ama başka alanlarda da düşüncelerim vardı ve bunları paylaşmak için Milliyet Blog’da yer alan “Hayata Dair” sayfasında yazılarımı yayınlamaya başladım. Burada gündelik yaşam, teknoloji, tarih, iş yaşamı gibi birçok farklı konuda yazma fırsatım oldu.
Bakanlık çatısı altında Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı’nda ISQua ile imzalanan Uluslararası Akreditasyon Programı çalışmaları kapsamında Bakanlık ile ISQua arasında koordinasyonun sağlanması başta olmak üzere sağlıkta akreditasyon altyapısının kurulması ve hayata geçirilmesine yönelik çalışmalarda bulundum.
Bu faaliyetlerin ardından 2015 yılından itibaren Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü / TÜSEB bünyesinde sağlık hizmetlerinde kalite ve akreditasyon alanında uluslararası çalışmalarıma halen devam etmekteyim. Aynı zamanda İzmir Bakırçay Üniversitesi Sağlık Yönetimi Bölümünde Öğr. Üyesi olarak görev yapmaktayım. Akreditasyona yönelik çalışmalarım kapsamında Uluslararası Akreditasyon Komisyonu Konfederasyonu – CIAC Global Danışma Kurulu Onursal Üyesiyim..
%d blogcu bunu beğendi: